תחזוקה והנחת דשא חדש בחורף​

הנחת מדשאה חדשה בחורף

גם במהלך תקופת זו אנחנו ממשיכים לגדל את כל זני הדשא שלנו. אף על פי שזני הדשא מאטים את קצב הצימוח שלהם בחורף, עדיין ניתן להניח דשא חדש לאורך כל השנה.

תהליך הקליטה יהיה ארוך יותר ובמהלכו נשים דגש על השקיה נכונה.
דשא חדש נשקה מספר פעמים ביום, אך נפחית כמויות על מנת למנוע ריקבון ומחלות בשל עודפי מים גדולים.

לרוב הדשא נקלט לאחר כשבוע/שבועיים, אך בחורף התהליך מאוד מתארך.

למקומות בהן האדמה חשופה או במדשאות במצב ירוד אנו ממליצים לא לחכות לסוף החורף, אלא להניח ובמקרה הצורך לעשות תיקונים בתחילת האביב.

תחזוקה שוטפת למדשאה קיימת בחורף

זני הדשא הגדלים בארץ הם זנים חמים, לכן כשאנחנו מתקרבים לחורף והטמפרטורות יורדות, זני הדשא מאטים את התהליכים הפיזיולוגים שלהם, מה שמתבטא בהאטת קצב צימוח ואיבוד הצבע בעלים.

חודש נובמבר הוא החודש האחרון שאנו ממליצים לדשן מדשאות קיימות בדשן בשחרור מבוקר, בונה מדשאה. יחס מומלץ הוא 5-1-3. הדשן יספק את המינרלים שהדשא צורך ויחזק אותו רגע לפני החורף.

גזעי גינה באבן יהודה אלטורו

קרדיט לצילום התמונה: חקלאי גזעי

במידה ותתחיל מחלה בדשא (עלים או שורש), גם לאחר טיפול בחומרים הנכונים במהלך החורף יתכן והסימנים ישארו עד בוא האביב. לכן אנו ממליצים לעשות טיפול מנע נגד מחלות. ריסוס של ריזיקה יחד עם התערובת דישון והזנה שלנו יעזרו למדשאה להכנס לחורף בצורה טובה יותר.

ככל שאנחנו נכנסים לעונה הקרה, נרצה להפחית כמויות של מים לאט עד שנפסיק להשקות (למעט תקופות ארוכות בלי גשם בהן ניתן להשקות מעט).
בנוסף, עם האטת הצימוח, נתחיל להרים את להבי מכסחת הדשא ולרווח את הזמן בין הכיסוחים. מומלץ לשמור על המדשאה נקיה מעלי השלכת של העצים בסביבתה בשביל למנוע ריקבונות.

בהט פבזנר,
אגרונום דשא יצהר בע”מ

דילוג לתוכן